KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7495017
*
nr 749 5017
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Sven Hempel (1896-1944), motivets mått: 24x30
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 19:52:05
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hempel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:26
-
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:16
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:09
*
Sven Hempel
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
nr 749 5017
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Sven Hempel (1896-1944), motivets mått: 24x30
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hempel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:26 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:16 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:09